EN

LBEA Naujienos

Lietuvos radijo aktualijų laida

2024 m. balandžio 2 d. LBEA prezidentas Osvaldas Čiukšys ir LBEA valdybos narys bei Lietuvos energetikos instituto direktorius Sigitas Rimkevičius dalyvavo Lietuvos radijo aktualijų laidoje, skirtoje diskusijai apie branduolinės energetikos ateitį Lietuvoje. Laida pasirodė po naujai pristatyos Lietuvos energetinės nepriklausomybės strategijos, kurioje numatyta, kad branduolinė energetika galėtų užimti iki 20-30 procentų elektros generavimo struktūroje. Buvo išsakyta daug šios energetikos priešininkų ir šalininkų argumentų, tačiau įdomu atkreipti dėmėsį, kad laidos metu vykusiu balsavimu 52 procentai klausytojų pasisakė už naujų elektro generavimo šaltinių, tame tarpe ir branduolinės energetikos, vystymą Lietuvoje.

Nuoroda į laidos įrašą

Diskusija Baltijos energetikos forume

2023 m, spalio 27 d. LBEA prezidentas Osvaldas Čiukšys ir LBEA valdybos narys, Lietuvos energetikos instituto direktorius Sigitas Rimkevičius dalyvavo "Verslo žinių" organizuotame Baltijos energetikos forume, diskusijoje "Ar branduolinė energetika grįžta į politikos dienotvarkę?". Diskusijos dalyvių pateikti konkretūs pavyzdžiai apie atskirų valstybių sprendimus, vykdomus projektus ir naujas tendencijas sektoriuje leidžia manyti, kad šiai energetikos rūšiai daugelis pirmaujančių pasaulio šalių teikia ypatingą reikšmę. Diskusijos dalyviai sulaukė daug klausimų iš auditorijos, o pati diskusija pasitarnavo supažindinant Lietuvos energetikos sektoriaus bendruomenę su šios energetikos šakos naujienomis.

Tarptautinė konferencija "Mažieji branduoliniai reaktoriai: pirmaujančių šalių ir gamintojų patirtis"

2023 m. birželio 15 dieną, Lietuvos mokslų akademijoje LBEA surengė tarptautinę konferenciją "Mažieji branduoliniai reaktoriai: pirmaujančių šalių ir gamintojų patirtis", į kurią susirinko virš 100 dalyvių iš įvairių šalių. Gausiai susirinkusius dalyvius ir pranešėjus pasveikino Mokslų akademijos prezidentas prof. Jūras Banys. Renginyje dalyvavo bei pranešimą skaitė ir Europos branduolinės energetikos draugijos (ENS) prezidentas prof. Leon Cizelj. Konferencijoje buvo pristatytos įvairių kaimyninių šalių branduolinės energetikos programos, diskutuota apie naujausias mažųjų modulinių reaktorių technologijas bei jų galimybes užtikrinant tvarų ir neteršiantį aplinkos elektros energijos generavimą bei platų pritaikymą kituose ekonomikos sektoriuose. Didelio dėmesio susilaukė ir apžvelgti ES projektai susiję su šia nauja kryptimi branduolinės energetikos sektoriuje.
Lietuvos branduolinės energetikos asociacija nuoširdžiai dėkoja už paramą organizuojant šį svarbų renginį Orlean Synthos Green Energy, UAB Toromega, UAB Tecos ir Lietuvos energetikos institutui.

Straipsnis apie konferenciją (anglų k.)

Pranešimas Kauno Technologijos Universitete

2023 m. balandžio 4 d. LBEA prezidentas Osvaldas Čiukšys KTU Elektros ir elektronikos fakultete skaitė pranešimą apie mažuosius modulinius reaktorius ir apsikeitė nuomonėmis su renginio dalyviais apie šios technologijos plėtros perspektyvas.