Keturi žymiausi klimatologai pakvietė žymiai plėsti branduolinę energiją kaip vieną iš pagrindinių priemonių siekiant išvengti pavojingos žmogaus sukeltos klimato kaitos per ateinantį šimtmetį. Kalbėdami konferencijoje klimato klausimais Paryžiuje klimatologai Jamesas Hansenas, Tomas Wigley, Ken Caldeira ir Kerry Emanuel paragino pasaulio lyderius užtikrinti, kad branduolinė energija būtų naudojama kartu su atsinaujinančiais energijos šaltiniais.

Mokslininkai pabrėžė, kad tik kombinuota strategija panaudojant visas pagrindines tvarios švarios energijos galimybes - įskaitant atsinaujinančius energijos šaltinius ir branduolinę energiją - gali užkirsti kelią blogiausiems klimato kaitos efektams iki 2100 m.

Jie pabrėžė, kad jų vertinimas pagrįstas ne ideologija, bet naujausiais klimato tyrimais, įskaitant jūros lygio kilimą, vandenynų rūgštėjimą ir ledynų tirpimą. Wigley iš Adelaidės universiteto sakė, kad "toks klimato sistemos tyrimas mus privedė prie išvados, kad mes sukuriame nepriimtinas rizikas ateities kartoms".

Hansen, Kolumbijos universiteto profesorius sakė, kad jei nieko nekeisime ir toliau gyvensime kaip įpratę, tai iki šio amžiaus pabaigos ant išnykimo ribos atsidurs nuo ketvirčio iki pusės rūšių Žemėje. "Yra 100% aišku, kad mes turime labai pavojingą situaciją ir būtų beprotiška sakyti, kad mes problemos sprendimui neketiname panaudoti visų turimų priemonių" sakė Hansen. "Branduolinė energija - naujos kartos atominės elektrinės ypač - turi milžinišką potencialą tapti didele šio sprendimo dalimi."

Wigley paragino "sąžiningai ir subalansuotai" vertinti renkantis energetikos strategiją, susilaikant nuo ideologijos ir išankstinių nuostatų. "Mes neskatiname branduolinės energijos – mes skatiname vienodas galimybes," sakė jis.

Caldeira, Carnegie instituto klimato mokslininkas ir buvęs branduolinės energijos priešininkas, sakė, kad branduolinė energetika yra vienintelė technologija, galinti šiuolaikinei civilizacijai reikiamu mastu teikti energiją be anglies išmetimų.

Hansen pasisakė už anglies išmetimų kainų pakėlimą suteikiant rinkai signalą dėl iškastinio kuro deginimo technologijų keitimo į labiausiai ekonomiškai efektyvias technologijas su mažais anglies išmetimais.

Šaltinis: http://www.world-nuclear-news.org/EE-Academics-at-Paris-talks-make-plea-for-nuclear-power-0412157.html